Image Map

Abdullah Karacan saygı ve özlemle anıldı

Lastik İş sendikamızın Onursal Genel Başkanı Abdullah Karacan vefatının birinci yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı.

13 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen anma etkinlikleri kapsamında saat 11’de ilk olarak Abdullah Karacan’ın Kocaeli Bağçeşme Mezarlığında bulunan kabri ziyaret edildi.

Yüzlerce kişinin katıldığı törende ilk olarak geçmişten bugüne emek mücadelesinde yitirdiklerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Lastik İş Genel Başkanı ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi Alaaddin Sarı saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmasında ‘’Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan, Lastik-İş Sendikasını kurumsal kimliğine kavuşturan ve sendikacılık anlayışının sadece sözleşmeden ibaret olmadığını gösteren bir başkandı. Başkanımızın öldürülmesi karanlık ve organize bir iştir’’ dedi. Törene DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Saygılı da katıldı.

Aynı gün saat 17’de Tryp By Wyndham Otelinde düzenlenen törene Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Lastik İş Genel Merkez Yöneticileri, Abdullah Karacan’ın ailesi ve sevenleri, Kocaeli merkezi ve yerel yöneticileri, İzmit Belediye Başkanı, Başiskele Kaymakamlığı, siyasi partilerin yetkilileri ve yöneticileri, Lastik İş sendikamızın örgütlü olduğu iş yerlerinin yöneticileri, sendika temsilcileri ve Lastik İş üyesi işçilerin aralarında bulunduğu yaklaşık 1500 kişi katıldı.

 

 

 

ITUC ETUC