Image Map

Gebze EYT Derneği açılışı: “Emeklilik bir yük değil, haktır”

Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışına katılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu #EYT sorunu için bütçeye yük hesabı yapmak insafsızlıktır. Emeklilik bir yük değil, bir haktır” dedi. 

Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 3 Kasım’da DİSK Konfederasyonu Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve EYT SYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak’ın katılımıyla 3 Kasım Pazar günü açıldı. Gebze, Darıca, Çayırova ilçelerini içine alan Gebze EYT SYDD’nin açılış töreni, saat 13.00’te gerçekleştirildi.

Açılış sonrasında Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde bir konferans düzenlendi. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu burada yaptığı konuşmada, “#EYT sorunu için bütçeye yük hesabı yapmak insafsızlıktır. Emeklilik yük değil, bir haktır. Biz yan yana gelmedikçe bu hakkımızı bize vermeyecekler. Bugüne kadar omuz omuza mücadele ettik, bundan böyle de mücadeleye devam” dedi. 

Konuşmasında “Emeklilere geçinecek maaş ve sosyal hakları sağlamak devletin görevidir” diyen Arzu Çerkezoğlu bu mağduriyete derhal son verilmesi için hükümete çağrıda bulundu.

Sözlerine “Hükümet her ne kadar görmek istemese dahi bu mücadele 82 milyon insanın gönlünde kazanılmış bir mücadeledir” diye devam eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, EYT Gebze Derneği’nin açılışında emeği geçenleri kutladı ve DİSK adına teşekkür etti.

 

ITUC ETUC