Image Map

Gebze: Metal işçileri sefalet dayatmasına karşı “grev” dedi

DİSK Birleşik Metal İş sendikası Gebze’de düzenlediği miting ile sefalet ücreti dayatmasına karşı grev tarihini ilan edildi.

Birleşik Metal-İş sendikamızın Gebze’de düzenlediği mitinge onlarca fabrikadan binlerce Birleşik Metal İş üyesi işçinin yanı sıra DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Alaaddin Sarı ve Kanber Saygılı, DİSK üyesi sendikaların genel başkanları, genel merkez ve şube yöneticileri, emek ve meslek örgütleri ve siyasi partiler de katıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, metal patronlarının grev yasaklarının ve düşük ücret politikalarının iktidarından cesaret aldığını belirterek metal işçilerinin ise cesaretini ellerinden, birliğinden, örgütünden ve tarihinden aldığını söyledi.

Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu “Bu ekonomik şartlarda, bu hayat pahalılığında, bu işsizlik ve yoksulluk ortamında patronların metal işçisine yaptığı dayatmalar en hafif deyimiyle vicdansızlıktır, açgözlülüktür” dedi ve dayatmalar sürerse 5 Şubat tarihinde grev uygulamasına başlanacağını ilan etti.

TV HABERLERİ

ITUC ETUC