Image Map

İsmail Hakkı Önal vefatının 18. yılında anıldı

DİSK Genel Başkan Vekili ve Genel-İş Genel Başkanlarından İsmail Hakkı Önal, aramızdan ayrılışının 18’nci yılında Ankara Karşıyaka’daki mezarı başında anıldı.

Anma törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Sosyal-İş Genel Başkanı Mustafa Ağuş ve Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, DİSK önceki dönem Genel Başkanı Kani Beko, DİSK İç Anadolu Bölge Temsilcisi ve Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün,  DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Nevzat Karataş, DİSK Kayseri Bölge Temsilcisi Cumali Sağlam, Emekli Sen Genel Başkanı Cengiz Yavuz, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve üyeleri ile İsmail Hakkı Önal’ın ailesi katıldı.

Anma töreninde ilk konuşmayı Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan yaptı. İsmail Hakkı Önal’ın işçi sınıfının emek, demokrasi mücadelesinin yılmaz bir savunucusu olduğunu vurgulayan Çalışkan, sözlerini “Ülkemizde adaletin, hukukun ve demokrasinin olmamasının çalışma yaşamına yansımasını işsizlikte, üretimsizlikte, alınterimize yönelen saldırılarda görüyoruz. Bunun son örneği kıdem tazminatımıza saldırıdır. Karşı duracağız, mücadele edeceğiz.” diyerek noktaladı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise anmada yaptığı konuşmada İsmail Hakkı Önal’ın DİSK ve Genel-İş örgütlenmesinde gösterdiği kararlı ve mücadeleci kişiliğinin işçi sınıfının mücadelesine bugün de ışık tuttuğunu; işçilerin başta kıdem tazminatı olmak üzere kazanılmış tüm haklarına bu bilinçle sahip çıkacaklarını belirtti.

Anma töreni İsmail Hakkı Önal’ın mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

ITUC ETUC