Image Map

Özcan Kesgeç mezarı başında anıldı

Sosyal-İş Sendikamızın unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç, aramızdan ayrılışının 13. yılında mezarı başında anıldı.

Sosyal-İş’in unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç, aramızdan ayrılışının 13. yılında mezarı başında anıldı.

Anma törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Sosyal-İş Genel Başkanı Mustafa Ağuş, DİSK İç Anadolu Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, sendikalarımızın merkez ve şube yöneticileri ve Kesgeç’in mücadele arkadaşları katıldı.

Törende ilk konuşmayı Sosyal-İş Genel Başkanı Mustafa Ağuş yaptı. Özcan Kesgeç’in sendikal mücadelesine ve mirasına değinen Ağuş, işçi sınıfının bugün pandemi koşullarında bilimi yok sayan kapitalizm ile mücadele ettiğini, koşullar ne olursa olsun mücadeleyi bırakmayacağını vurguladı.

Ağuş’un ardından konuşmasını yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Biz bu anmalarda geçmişte DİSK’i kuran, DİSK’i en zor koşullarda var eden ve bizlere emanet eden yöneticilerimizin huzurunda aslında geleceğimizi konuşuyoruz. Onların bize bıraktıkları emaneti geleceğe taşıma sorumluluğunu yerine getirirken, onların davranışları ve bize bıraktıkları değerler yolumuzu aydınlatıyor” dedi.

Anma töreni, Özcan Kesgeç’in kabrine karanfillerin bırakılmasıyla son buldu.

ITUC ETUC