Image Map

Asgari ücretin brütü net ödensin: DİSK, Meclis’i göreve çağırdı

DİSK, asgari ücretlilerin ve tüm işçilerin eline geçen nakit miktarın en az 750 TL artırılmasını sağlayacak yasal düzenlemelerin yapılması için TBMM’de grubu bulunan partilerle görüşmelerini tamamladı. 2 Şubat Salı günü bu kapsamda DİSK heyeti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ile görüştü.

Asgari ücretin tümüyle vergiden muaf tutulması ve asgari ücrete sağlanacak SGK prim desteği ile asgari ücretin 750 TL artmasını sağlayacak yasal düzenlemelerle ilgili hazırlanan rapor, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı’ya verildi. Görüşmelere katılan heyette DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaadin Sarı, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Aguş ve Seyit Aslan yer aldı.

DİSK Heyeti daha önce TBMM’de grubu bulunan siyasi partileri ziyaretleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile de görüşmüştü.

İlgili habere ulaşmak için tıklayınız:

https://bit.ly/39Q1ecs

2 Şubat 2021 TBMM görüşmeleri: İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme

2 Şubat 2021 TBMM görüşmeleri: Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ile görüşme

2 Şubat 2021 TBMM görüşmeleri: İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme

ITUC ETUC