Image Map

DİSK eski Genel Başkanı Kemal Nebioğlu mezarı başında anıldı

DİSK’in kurucularından, Gıda-İş Sendikası’nın ve DİSK’in eski genel başkanlarından Kemal Nebioğlu, aramızdan ayrılışının 15. yılında mezarı başında anıldı.

DİSK ve Gıda İş Sendikası eski Genel Başkanı Kemal Nebioğlu’nu mezarı başında anıldı. Anmaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Kazım Doğan ve Seyit Aslan’ın yanı sıra sendika genel başkanlarımız, yöneticilerimiz ve üyeleriyle Nebioğlu ailesi katıldı.

Anma, saygı duruşunun ardından DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan’ın konuşmasıyla başladı. Aslan konuşmasında “Atacağımız her adımın, söyleyeceğimiz her sözün, yapacağımız her işin Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle, sevgili genel başkanımız Kemal Nebioğlu’nu anarken bir kez daha mücadelemizden asla geri durmayacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

Aslan’ın ardından söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, son dönemlerde yaşanan orman yangınlarına da değinerek, yangın felaketinin  her şeyi piyasanın unsuru olarak gören piyasacı sistemin, bir avuç sermayenin hizmetine sunan politikaların bir sonucu olduğuna işaret etti. Çerkezoğlu, sözlerini “Genel Başkanımızın huzurunda bir kez daha söz veriyoruz ki bu ülkeyi küllerinden yeniden kurmak boynumuzun borcudur.” diyerek bitirdi.

Anma programı Nebioğlu’nun mezarına karanfiller bırakılmasıyla sonlandı.

 

Birgün

Cumhuriyet

Günlük Evrensel

ITUC ETUC