Image Map

DİSK Karadeniz Temsilciler Kurulu Hopa’da toplandı

DİSK Karadeniz Bölge Temsilciler Kurulu genel ekonomik, siyasi, sendikal sürecin değerlendirilmesi gündemiyle Artvin’in Hopa ilçesinde toplandı. 

13 Kasım 2022 Pazar günü Hopa Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleşen toplantıya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, DİSK Karadeniz Bölge Temsilcisi Mutlu Karabacak, sendikalarımızın şube başkan ve yöneticileri ve işyeri temsilcileri katıldı.

Temsilciler Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Ya bu düzenin devam etmesinde hep beraber izin vereceğiz, ya da örgütleneceğiz, emeğimize, ekmeğimize, memleketimize hep beraber sahip çıkacağız” dedi.

Genel Başkanımızın ardından şube başkanları, yöneticileri ve temsilciler gündeme dair konuşmalar yaptılar. İşçiler, geçim sorunlarının arttığı bir dönemde DİSK’li olmanın ve DİSK’i örgütlemenin önemine dair değerlendirmelerde bulundular. İşçi sınıfının işyerlerinde, bölgede ve ülkemizde yaşadığı sorunları ifade eden, mücadele ve örgütlenme deneyimlerini anlatan temsilcilerin coşkulu konuşmaları sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi.

DİSK Karadeniz Bölge Temsilciler Kurulu DİSK Yönetim Kurulu üyelerinin konuşmalarıyla tamamlandı.

DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan konuşmasında  “Çaykur işçisi gerçek yuvasında, DİSK’te Gıda-İş’te örgütlü bir mücadeleyle kadro hakkına sahip olakacaktır” dedi.

Konuşmasında mücadele tarihimizden örnekler veren DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı “Bu bitmeyen bir kavgadır, sürecek gidecek. Biz asla yılgınlık göstermeyeceğiz” dedi.

DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu ise konuşmasında işçilerin, emekçilerin, emeklilerin, halkın karşı karşıya kaldığı adaletsizlikleri hatırlatarak “Herkes bu devletten kendini alacaklı hissediyorsa bu devlet yanlış işliyor demektir” dedi ve DİSK’in bu yanlış işleyişe karşı mücadele ettiğini vurguladı.

Doğu Karadeniz Bölge Temsilciler Kurulumuz Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu’nun konuşması ile sona erdi. Genel Başkanımız konuşmasında “Geçmişimizden aldığımız güçle, hep ileriye yürüyeceğiz. Genç arkadaşlarımıza, çocuklarımıza emanet edeceğimiz bir ülkeyi, devrimci bir biçimde yenileyerek kuracağız” dedi.

ITUC ETUC