Image Map

Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Şanlıurfa’da ziyaretlerde bulundu

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Yönetim Kurulu üyeleri çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’da idi.

7 Kasım günü gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk durak Şenyaşar ailesinin 609 gündür sürdürdüğü “Adalet Nöbeti” oldu. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbetini ziyaret etti.

Burada basına bir açıklama yapan Genel başkanımız, “Bu mücadele Türkiye’nin içinden geçtiği süreci çok iyi anlatıyor. Burada yaşanan bir vahşetin, bir katliamın sonrasında yaşanan sürece bütün Türkiye tanık. Haksızlığa karşı verilen bütün mücadeleler, adalet mücadelesi DİSK’in de mücadelesidir. Bu adalet mücadelesinde Şenyaşar ailesinin yanındayız” dedi.

Adalet Nöbeti’nin ardından DİSK’in örgütlü olduğu işyerlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı Kazım Doğan, Şanlıurfa’da  sendikamızın örgütlü olduğu Uğur Tekstil işyerini ziyaret ederek işçilerle buluştu. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu burada yaptığı konuşmada “Bugün dünyada en onurlu şey işine, ekmeğine ve emeğine, çocuklarının geleceğine sahip çıkmaktır. Örgütlü olmak, sendikalı olmaktır ve bu onurlu duruşu DİSK’in çatısı altında yapmak daha da büyük onurdur” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kazım Doğan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Devrimci Sağlık İş sendikamızın üyeleriyle bir araya geldi.

ITUC ETUC