Image Map

DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği Merter’den yoluna devam ediyor

DİSK İstanbul Bölge Temsilciliğimizin Merter’deki açılış töreni 1 Aralık 2022 Perşembe günü gerçekleşti. Törene Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu, Genel Sekreterimiz Adnan Serdaroğlu, Yönetim Kurulu üyelerimiz Kazım Doğan ve Seyit Aslan, DİSK İstanbul Bölge Temsilcimiz Asalettin Arslanoğlu, DİSK üyesi sendikaların genel merkez ve şube yöneticileri de katıldı.

Açılış töreninde DİSK’i 1967 yılında kuran Kemal Türkler ve Rıza Kuas başta olmak yaşamını yitiren önderlerimiz de anıldı. DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu açılışta yaptığı konuşmada “Eğer bir ağaç dallarıyla gürleyecekse köklerinden vazgeçmemesi gerekiyor. Biz de köklerimizden hiç vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu ise konuşmada “Merter, işçi sınıfı mücadelesinde önemli mekânlardan, belleklerimizden bir tanesi. Ölümsüz genel başkanımızı burada kaybettik. 15-16 Haziran direnişi gibi önemli kararlar burada alındı. Bizim açımızdan son derece önemli tarihsel yerde geleceğe dair büyük bir adım atıyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet

ITUC ETUC