Image Map

“Sendika yoksa demokrasi yok”

Cengiz ve Kolin ortaklığıyla kurulan Satera işyerinde Birleşik Metal İş sendikamızın yetki tespiti Bakanlıktan gelir gelmez başlayan işten çıkarmalara karşı işçilerin Anayasal haklarını savunmak için Cengiz Holding önünde buluştuk. 

Cengiz ve Kolin ortaklığıyla kurulan Satera Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de çalışan işçiler anayasal haklarını kullanarak Birleşik Metal-İş sendikamıza üye oldu. Birleşik Metal-İş sendikamızın işyerinde çoğunluk sağlaması ve yetki tespitinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan işyerine ulaşmasının ardından Satera patronu Birleşik Metal İş üyesi 18 işçiyi işten çıkardı.

8 Mart 2023 tarihinden beri Satera fabrikası önünde Birleşik Metal-İş öncülüğünde direnen işçilere destek olmak için seslerini duyurmak için Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu, DİSK üyesi sendikaların genel merkez ve şube yöneticilerinin katılımıyla bir basın açıklaması düzenlendi.

24 Mart 2023 Cuma günü saat 12’de 12.00’de Cengiz Holding önünde düzenlenen kitlesel basın açıklamasının basına  yansımaları: 

Cumhuriyet

BirGün

BirGün

Evrensel

ITUC ETUC