Image Map

İzmir’de görkemli Toplu İş Sözleşmesi Töreni

DİSK Genel İş sendikamız ile İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZELMAN ve İZENERJİ şirketleri arasındaki Toplu İş Sözleşmesi töreni 14 Mayıs seçimleri öncesinde, bahar havasında geçti.

12 Mayıs 2023 Cuma günü gerçekleşen törene DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Genel İş Genel Yönetim Kurulu Üyeleri ile sendikalarımızın genel merkez yöneticileri, şube yöneticileri ve çok sayıda üyemiz katıldı.

Törende konuşan DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan: “Bu karanlığa hayır diyeceğiz! Aydınlık Türkiye için evet diyeceğiz!” dedi.

Çalışkan’ın ardından konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da 14 Mayıs’ta işçilere zararlı Başkanlık Rejimine son verileceğine vurgu yaparak: “Eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, barış ve kardeşliğin, emeğin Türkiye’sini kuracağız” dedi.

işçilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen tören, Toplu İş sözleşmesi imzalarının atılmasıyla sona erdi.

ITUC ETUC