Image Map

2023 temsilci ve yönetici eğitimleri başladı

DİSK’in işçi sağlığı ve iş güvenliği alanına ilişkin 2023 temsilci ve yönetici eğitimlerinin ilki Kocaeli’de başladı.

20 Temmuz Perşembe günü Lastik İş Sosyal Tesislerindeki eğitimin açılışına DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan ve DİSK Kocaeli Bölge Temsilcisi Vedat Küçük de katıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu açılış konuşmasında, işçi sağlığı ve iş güvenliğindeki kara tablonun ortadan kaldırılması için örgütlenmenin önemini ifade etti.

DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu konuşmasında güncel gelişmelere değindi ve işçi sınıfının mücadelesinde eğitim çalışmalarının önemini vurguladı.

DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, emeğin sorunlarının çözülmesi için yeni bir toplumsal sözleşmeye ihtiyacımız olduğuna dikkat çeken konuşmasında “Bizim örgütlenmeden başka kurtuluşumuz yok” dedi.

Eğitim programı kapsamında Tevfik Güneş  “Temel sözleşmeler, tanımlar ve İSGB’ler”, Nuran Gülenç “Toplumsal Cinsiyet ve İSG”, Mazlum Demir de “Uluslararası Sözleşmelerde Sendikal Haklar” başlıklı sunuşlarını yaptılar.

Eğitim sonunda konuşma yapan DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, zamlarla beraber daha da zorlaşan hayat şartlarına karşı işyerlerinden başlayacak bir mücadelede işyeri temsilcilerinin daha fazla sorumluluk ve inisiyatif almaları gerektiğini ifade etti.

“ILO Temel Sözleşmeleri ve İşyerlerinde Temsilcilerin Katılım Bilincinin Geliştirilmesi” başlıklı yönetici ve temsilci eğitimleri Kocaeli’nin ardından Bursa, ardından da diğer bölge ve illerde devam edecek.

ITUC ETUC