Image Map

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Yönetim Kurulu Üyeleri Corning Kablo ve Colgate-Palmolive grevini ziyaret etti

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan ve DİSK Kocaeli Bölge Temsilcisi Vedat Küçük ile sendikalarımızın yönetici ve üyeleri 27 Temmuz 2023 Perşembe günü  Gebze’de Lastik-İş sendikamızın örgütlü olduğu Corning Kablo ve Colgate-Palmolive işyerlerinde grevci işçileri ziyaret edip destek verdi.

 

Grevci Corning Kablo işçilerine seslenen DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu: “İşverenin bize dayattığı sahte hükümet enflasyonudur. Bizleri yoksullaştıran, asgari ücrette birleştiren rakamlardır. Biz de onun için kavgaya hazırlanıyoruz! Sizin bugünkü mücadeleniz bize ışık tutacaktır. Yolunuz açık olsun kardeşlerim, metal işçileri ve DİSK daima omuz omuza olacaktır!”

 

Grevci Corning Kablo işçilerine seslenen DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Lastik – İş Genel Başkanı Aladdin Sarı: “Burada yanan çoban ateşi önümüzdeki günlerde memur sözleşmeleriyle, metal sözleşmeleriyle, lastik sözleşmeleriyle daha da çoğalacaktır. Çoluk çocuğumuzun geleceği için mücadele eden bizler diyoruz ki, bu güneşin altında bu yanıklarımız grev yanığıdır! Bu yanıklar mücadelenin yanığıdır! Bu grev yanıkları Türkiye’nin her yerine yayılacaktır!”

 

Grevci Colgate – Palmolive işçilerine seslenen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Kendi gücümüze, örgütlü gücümüze inanıyoruz! Herkes asgari ücretle çalışsın, emekliler asgari ücretin altındaki maaşlara mahkum olsun, herkes açlık sınırının altındaki bir ücrete çalışsın diyenlere karşı biz çalışacağız! Birleşe birleşe, dayanışma içinde olmaktan gelen gücümüzle kazanacağız! Evlatlarımızın insanca çalışacağı, insanca yaşayacağı bir ülke içindir bütün mücadelemiz, işte bu grev ülkenin geleceğini kuran çok önemli bir mücadeledir.”

Konuşmaların ardından dayanışma ziyareti grev halayı ile son buldu.

 

 

ITUC ETUC