Image Map

DİSK Ege Bölge Temsilciler Kurulu İzmir’de toplandı

DİSK Ege Bölge Temsilciler Kurulu 5 Ekim 2023 Perşembe günü İzmir’de Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Temsilciler Kurulu’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan ve DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı‘nın yanı sıra bölgede bulunan sendikalarımızın yönetici ve temsilcileri katıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun açış konuşmasıyla başlayan Temsilciler Kurulu’nda, temsilcilerimiz ve sendikalarımızın yöneticileri konfederasyonumuzun önümüzdeki dönem mücadele programına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Temsilciler Kurulumuz DİSK Yönetim Kurulu üyelerinin değerlendirmeleriyle sona erdi. Kapanışta konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Omuz omuza, dayanışmayla direne direne kazanacağız. Her türkü zorluğa rağmen bize düşen görevin farkındayız… üzerimize çökmeye çalışan bu karanlığı, zengini daha zengin yoksulu daha yoksul yapan bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz. Eşitlik, adalet, barış ve kardeşlik temelinde, demokrasinin tüm kurum ve kurullarıyla işlediği, ürettiğimiz değerin hakça paylaşıldığı emeğin Türkiye’sini ve emeğin dünyasını hep birlikte kuracağız.” dedi.

 

 

ITUC ETUC