Image Map

Rıza Kuas’ı saygıyla ve özlemle andık: “Bitmeyen kavga sürüyor”

Türkiye işçi sınıfı hareketinin unutulmaz önderlerinden, DİSK kurucularından, Lastik İş sendikamızın Onursal Genel Başkanı Rıza Kuas için aramızdan ayrılışının 42. yılında Edirnekapı Hava Şehitliği’ndeki mezarı başında anma töreni düzenlendi. 

27 Ekim 2023 Cuma günü saat 11’de başlayan törene DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu, DİSK üyesi sendikaların Genel Başkan ve yöneticileri de katıldı.

Törende bir konuşma yapan DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Rıza Kuas’ın mücadele çizgisinin bugün Lastik İş sendikası ve DİSK tarafından sürdürüldüğünü anlattı ve Rıza Kuas’ın Good Year grevinde ifade ettiği sözünü hatırlattı: “Bitmeyen kavga sürüyor gidiyor.”

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da Rıza Kuas’ın Türkiye işçi sınıfının emek mücadelesinde, onur mücadelesinde yolumuzu açan önderlerden olduğuna işaret ederek, “DİSK mücadeledir, DİSK başkaldırıdır, DİSK kararlılıktır, DİSK iradedir ama DİSK aynı zamanda da vefadır” diyerek Rıza Kuas’ın açtığı yolda yürüme kararlılığını ifade etti.

Anma töreni Rıza Kuas’ın mezarına karanfillerin bırakılmasıyla sona erdi.

 

ITUC ETUC