Image Map

Birleşik Metal-İş’in 21. Olağan Genel Kurulu: Emek, yaşam, gelecek

Birleşik Metal İş sendikamızın 21. Olağan Genel Kurulu 2-3 Aralık tarihlerinden İstanbul Kartal’daki Titanic otelde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Kazım Doğan ve Seyit Aslan, DİSK’in önceki dönem genel başkanları, yönetim kurulu üyeleri, DİSK üyesi sendikaların genel başkan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Birleşik Metal İş Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Grev yasakları grev yaparak kırılır diyen metal işçisi arkadaşlarımız yol gösterici olmaya devam ediyor” dedi. DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu da konuşmasında “Bu ülkenin kaderi Türkiye işçi sınıfının sahneye çıkmasına, ‘ben buradayım’ demesine bağlıdır” dedi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun Divan Başkanı olduğu Genel Kurul’da ülkenin dört bir yanından işyerlerinden seçimle gelen Genel Kurulu delegeleri mücadelenin ve örgütlenmenin geleceğine dair konuşmalar yaptılar.

 

ITUC ETUC