Image Map

Canlı Blog : “Gelirde Adalet Vergide Adalet İnsanca Yaşanacak Ücret” için meydanlardayız

DİSK adalet mücadelesini ülkenin dört bir yanına taşıyor.

8 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da Genel İş sendikamızın Genel Merkezi’nde toplanan İç Anadolu Bölge Temsilciler Kurulumuzda düzenlenen basın toplantısıyla “Gelirde Adalet, Vergide Adalet, İnsanca Yaşanacak Ücret” talebiyle bir dizi işçi buluşması gerçekleştireceğimizi kamuoyuyla paylaştık.

Sırasıyla 8 Aralık’ta Ankara’da, 11 Aralık’ta Edirne’de, 12 Aralık’ta Kırşehir’de, 13 Aralık’ta Mersin’de, 14 Aralık’ta Antalya’da, 15 Aralık’ta İzmir’de, 19 Aralık’ta Artvin’de, 20 Aralık’ta Eskişehir’de, 21 Aralık’ta Kocaeli’de, 22 Aralık’ta Bursa’da ve 25 Aralık’ta İstanbul’da meydanlarda umudu büyüteceğiz.

25 Aralık Pazartesi | İstanbul

25 Aralık 2023 Pazartesi günü Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleşen İstanbul İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, DİSK YK üyesi Kazım Doğan, DİSK YK üyesi Seyit Aslan ve DİSK İstanbul Bölge Temilcisi Asalettin Arslanoğlu’nun yanı sıra sendikalarımızın yönetici ve üyeleri katıldı. İstanbul İşçi Buluşması’na CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katılarak destek verdi.

“Şirketlerin, bankaların karları azamiyken bizi açlık sınırının altında asgari ücrete mahkum eden bu düzeni değiştireceğiz” #GelirdeVergideAdalet #İnsancaYaşanacakÜcret

22 Aralık Cuma | Bursa

#GelirdeVergideAdalet ve #İnsancaYaşanacakÜcret için Bursa’da işçiler yoğun yağış altında Kent Meydanı’nda buluştu. Bırsa İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Güney Marmara Bölge Temsilcisi Gökhan Aydın ile sendikalarımızın üye ve yöneticileri katıldı. İşçi Buluşmasına Bursa Milletvekili Kayıhan Pala da katılarak destek verdi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu Bursa Kent Meydanı’ndaki işçi buluşmasında konuştu: “Yağmurda ıslanmak da var, güneşte kavrulmak da var. Ama bu mücadeleden vazgeçmek yok” #GelirdeVergideAdalet #İnsancaYaşanacakÜcret


21 Aralık Perşembe | Kocaeli

Kocaeli İşçi Buluşması için Merkez Bankası önünde toplanan DİSK’liler sloganlarla Kent Meydanı’na yürüdü.

Kent Meydanı’nda konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Adaletli bir vergi sistemi ve insanca yaşanacak ücret için Edirne’den Artvin’e kadar, şehir şehir meydanlarda kitlesel işçi buluşmalarıyla bu mücadeleyi büyütüyoruz. Artık yeter diyoruz! Çekin elinizi soframızdaki ekmekten! Bugün Kocaeli’deydik, yarın Bursa’da buluşalım!”

20 Aralık Çarşamba | Eskişehir

Eskişehir Ulus Anıtı’ndaki işçi buluşmasına DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu ve DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Zeynep Kaya’nın yanı sıra sendikalarımızın yönetici ve üyeleri katıldı. İşçi Buluşması’nda Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinin oluşturduğu EKO ŞOV ritim grubu da bir gösteri düzenledi.


Eskişehir’de işçi buluşmasında konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: “Hep birlikte kazanacağız. Yan yana omuz omuza kazanacağız. Direne direne kazanacağız”


“Bizim kırmızı çizgimiz #İnsancaYaşanacakÜcret


Eskişehir’deki işçi buluşmasına katılan Tepebaşı Belediyesi Eko-Şov Ritim Grubu’ndan 1 Mayıs marşı.

19 Aralık Pazartesi | Artvin

#GelirdeVergideAdalet ve #İnsancaYaşanacakÜcret için bugün Artvin’den haykırdık!
Halit Paşa Meydanı’ndaki İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan ve Genel İş Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin ile konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üye ve yöneticileri katıldı. Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve ilçe belediye başkanları da eylemimize katılarak destek verdi.

15 Aralık Cuma | İzmir

İzmir İşçi Buluşması için Montrö Meydanı’nda toplanan binler Basmane Meydanı’na yürüdü. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ve sendikalarımızın yönetici ve üyelerinin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de eyleme katılanlar arasındaydı.

14 Aralık Perşembe | Antalya

“Gelirde adalet, vergide adalet, insanca yaşanacak ücret istiyoruz!” #GelirdeVergideAdalet ve #İnsancaYaşanacakÜcret için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ndeki İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Vedat Küçük de katıldı.

13 Aralık Çarşamba | Mersin

#GelirdeVergideAdalet ve #İnsancaYaşanacakÜcret için Mersin Özgür Çocuk Parkı’ndaki İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan ve DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Göksoy da katıldı.

Mersin İşçi Buluşması’nda konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Bu yüksek enflasyon koşullarında enflasyon tek haneli rakamlara düşene kadar #AsgariÜcret ve bütün ücretler yılda dört kere güncellenmek zorundadır… Asgari ücret artışını yılın daha ortası olmadan iç etmeye çalışanlara bu iş burada bitmez diyoruz!” dedi. 

12 Aralık Salı | Kırşehir

#GelirdeVergideAdalet #İnsancaYaşanacakÜcret için Kırşehir Cacabey Meydanı’ndaki İşçi Buluşması’na DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu ve DİSK Kayseri Bölge Temsilcisi Ramazan Benian’ın yanı sıra Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile sendikalarımızın yönetici ve üyeleri katıldı.

Kırşehir’de DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun konuşmasından:

11 Aralık 2023 Pazartesi | Edirne

11 Aralık Pazartesi günü Edirne Saraçlar Caddesi PTT önünde #GelirdeVergideAdalet ve #İnsancaYaşanacakÜcret bir basın açıklaması gerçekleştirdik. Açıklamaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Caner Makasçı da katıldı.

2024 boyunca milyonlarca işçiyi açlığa, yoksulluğa mahkum etmek isteyenlere; asgari ücrete ve tüm ücretlere yapılan artışı hiç etmeye çalışanlara Edirne’den seslendik: “DİSK için, Türkiye işçi sınıfı için bu iş burada bitmez”

 

8 Aralık 2023 Cuma |  Ankara

8 Aralık 2023 Cuma günü, DİSK Genel İş Sendikamızın Genel Merkezi’nde gerçekleşen basın açıklamasıyla eylem takvimimizi açıkladık:  “Gelirde adalet, vergide adalet ve insanca yaşanacak bir ücret” mücadelesi için üyemiz olsun olmasın, sendikalı olsun olmasın tüm işçilerle, emekçilerle, emeklilerle meydanlarda buluşacağız…

11 Aralık’ta Edirne’de, 12 Aralık’ta Kırşehir’de, 13 Aralık’ta Mersin’de, 14 Aralık’ta Antalya’da, 15 Aralık’ta İzmir’de, 19 Aralık’ta Artvin’de, 20 Aralık’ta Eskişehir’de, 21 Aralık’ta Kocaeli’de, 22 Aralık’ta Bursa’da ve 25 Aralık’ta İstanbul’da meydanlarda umudu büyüteceğiz.

 

ITUC ETUC