Image Map

Hatay Psiko-Sosyal Destek Merkezi’nin temelini atıyoruz

HATAY PSİKO-SOSYAL DESTEK MERKEZİ’NİN TEMELİNİ ATIYORUZ!

Bundan bir yıl önce 6 Şubat günü sabaha karşı korkunç bir sarsıntıyla uyanan Türkiye’yi derinden etkileyen depremde enkaz altında kalan binlerce yurttaşımız hayatını kaybetti. Hayatta kalan yüzbinlerce insan bir yıldır evsizlik ve işsizlik kıskacında, tüm geçim olanaklarından mahrum kalarak sosyal ölümle yüz yüze yaşamaya devam ediyor.

DİSK olarak depremin hemen ardından dayanışma çalışmalarımız için Hatay’daydık. Depremin ilk anından itibaren işçi sınıfının dayanışma bilincini ve birikimini deprem bölgesi için seferber ettik. Ve sonrasında da DİSK Yönetim Kurulu olarak diğer deprem bölgelerine olduğu gibi bu kente de defalarca gittik. Depremin yaralarını sarmak ve bu kenti yeniden inşa etmek için bilime, sosyal politikaya ve sosyal devlete her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğuna tanıklık ettik; bu gerçeği defalarca ifade ettik.

Depremin birinci yılında DİSK olarak Hatay/Defne halkı ile ilk günden kurduğumuz dayanışma çabamızı somut bir adımla büyüterek devam ettiriyoruz. Uluslararası sendikaların da desteği ile DİSK, Hatay’daki bütün depremzedelere hizmet vermek üzere “Psiko-Sosyal Destek Merkezi”ni Defne ilçesinde kuruyor!

Aylardır altyapısını çözmek için çalıştığımız arsa üzerinde, çocuklar, kadınlar, gençler başta olmak üzere, enkaza dönen bir şehirde yeni bir hayat kurmaya çalışan herkesin yararlanacağı “Psiko-Sosyal Destek Merkezi”nin temelini atmak için 6 Şubat 2024 Salı günü saat 14:00’te, Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgedeki sendika şubelerimizin yöneticileri ve DİSK üyelerinin katılımıyla Hatay’ın Defne ilçesinde düzenleyeceğimiz TEMEL ATMA töreninde buluşacağız.

Takibinizi rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

PSİKO-SOSYAL DESTEK MERKEZİ Temel Atma Töreni:

Tarih  : 6 Şubat 2024, Salı

Saat   : 14:00

Adres: Aşağı Okçular Mahallesi Kirkizoğlu Sokak Defne/HATAY

 

ITUC ETUC