Image Map

Dört bir yanda “Köleliğe Teslim Olmayacağız” diyenler buluştu

15-16 Haziran Direnişi, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen eylem ve etkinliklerle anıldı. Kiralık işçilik yasasını iptal ettirmek için tüm güçlerini seferber edeceklerini belirten DİSK’liler, “KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ” dedi.

Fotoğraflarla Türkiye’den 15-16 Haziran eylem ve etkinlikleri…

Mersin:

mersin

15-16 Haziran Direnişi Mersin’de, Genel Başkanımız Kani Beko’nun da katıldığı bir yürüyüşle anıldı. Yürüyüşün ardından gerçekleşen panelde bir konuşma yapan Beko, “uzatılan kılıca sessizce eğilecek bir boyun bizde yoktur” dedi.

13419088_10208491283293558_4165652982992022891_n

Mersin’deki etkinliklerin haberi için tıklayınız 

İstanbul:

İSTANBUL

İstanbul’daki basın açıklaması, 15-16 Haziran 1970’te katledilen işçilerin Kadıköy Yoğurtçu Parkı içinde, öldürüldükleri noktada gerçekleşti. DİSK adına açıklamayı Genel Sekreter Arzu Çerkezoğlu yaptı. Çerkezoğlu, 15-16 Haziran’ın kendiliğinden bir isyan değil; DİSK’in ve Kurucu Genel Başkan Kemal Türkler’in örgütlediği bir direniş olduğunu söyledi.

İSTANBUL kopya

İstanbul’daki eyleme Bakırköy Belediyesi tarafından işten atıldıktan sonra direnişe geçen işçiler de katıldı. Eylemde söz alan işçiler, işlerini geri alana kadar direnişe devam edeceklerini söylediler.

Ankara:

ank

Ankara’da Yüksel Caddesi’nde toplanan DİSK’liler, Madenci Anıtı’na yürüdü. DİSK adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Konca, “15-16 Haziran’ı yaratan işçilerin öğrettiği gibi Kiralık İşçilik Yasası’nı çöpe atacağız” dedi.

ANKARA

İzmir:

ege

İzmir, 15-16 Haziran Direnişi’ni, direnişteki Cam Keram İş sendikamızın üyesi DOST-CAM işçilerini ziyaret ederek kutladı. Açıklamayı, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı yaptı.


İzmir Disk Üyeleri, 15-16 Haziran’ın… paylaşan: haberler

Antalya:

akdeniz

Antalya’da Attalos Meydanı’ndan düzenlenen basın açıklamasında, DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar “15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 46’ıncı yılında yine sokaklarda, yine alanlardayız.” dedi.

Adana:

cukurova

Adana’da adres İnönü Parkı oldu. DİSK adına açıklamayı DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu yaptı.

Edirne:

trakya

Edirne Belediyesi önünde toplanan DİSK’liler, Saraçlar Caddesinde bulunan PTT önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. DİSK adına açıklamayı DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday yaptı.

Gaziantep:

antep

Gaziantep Bölge Temsilciliği’nde yapılan basın açıklamasını DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü okudu.

Konya:

KONYA

Konya’da açıklamayı DİSK Konya İl Temsilcisi Mustafa Tamer yaptı.

Çanakkale:

CANAKKALE

Çanakkale’de, DİSK Çanakkale İl Temsilcisi Erdinç Uslan tarafından yapılan açıklamada, “hem emek, hem demokrasi mücadelesini birlikte yürütmek zorundayız” denildi.

ITUC ETUC