Image Map

DİSK heyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile görüştü

bakanlik

 

DİSK Yönetim Kurulu’nun 2017 Asgari Ücretinin tespiti öncesinde, Asgari Ücret Tespit Komisyonundaki tarafları ziyaret etme kararı uyarınca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirildi. 

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Cafer Konca, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yahyaoğlu ve DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının öncesinde yapılan görüşmede asgari ücretin neden 2000 TL olması gerektiğini anlatıldı. Asgari ücret ile ilgili DİSK-AR tarafından hazırlanan ve akademisyenlerin katkı sunduğu rapor sunuldu.

Yapılan görüşmede, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde atanan kayyumlar sonrası ortadan kalkan iş güvencesi ve işten atılmalar dile getirildi. Bu illerimizde sendikal faaliyetlerin durma noktasına geldiği, sendikal faaliyete bir güvenlik sorunu olarak bakılmaya başlandığı konuşuldu.İşten atılan işçilerin görevlerine iadesinin ve iş güvencesinin tam olarak yeniden tesis edilmesinin talep edildiği görüşmede şirketlerde çalışan işçilerin istihdam güvencelerine dokunulmaması talep edildi.

Asgari ücret ile ilgili Türk-İş’e yapılan ziyaretin haberi için tıklayınız

bakanlik2

 

 

ITUC ETUC