Image Map

HESAPLAŞMAYA ÇALIŞTIKLARI CUMHURİYETTİR, DEMOKRASİDİR, LAİKLİKTİR!

Mustafa Kemal Atatürk ve annesine yönelik saldırılarla ilgili DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun yaptığı açıklama

HESAPLAŞMAYA ÇALIŞTIKLARI CUMHURİYETTİR, DEMOKRASİDİR, LAİKLİKTİR!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik bir saldırı kampanyasının başlamıştır.

Özellikle Anneler Günü arifesinde, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımı hedef alan saldırıları lanetliyoruz.

Hiçbir eleştiri yönü bulunmayan, Atatürk’ün annesini, yakın çevresini ve özel hayatını hedef alan bu çirkin saldırıların amacı bellidir.

Bu saldırılar, malum çevrelerin “100 yıllık hesaplaşma dedikleri” bir sürecin parçasıdır.  Hesaplaşmaya çalıştıkları Cumhuriyettir, demokrasidir, laikliktir. Cumhuriyete, demokrasiye ve laikliğe karşı tüm siyasi projeleri büyük bir yıkım yaratarak iflas eden bu çevrelerin küfür dışında söyleyecek hiçbir sözü kalmamıştır.

Cumhuriyetle, demokrasiyle, laiklikle dertlerini küfür ve hakaret ile ifade eden bu karanlık zatların, hangi hesapların peşinde oldukları, kimlerin gözüne girmeye çalıştıkları, ülkenin hangi gerçek sorunlarının üstünü örtmek için bu çirkin saldırıları başlattıkları kamuoyunun malumudur.

Atatürk şahsında Cumhuriyet ile hesaplaşma hesapları karşısında,  biz DİSK olarak eşitlikçi, özgürlükçü, laik, demokratik, sosyal bir anayasa ile taçlandırılmış bir Cumhuriyet için mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha kamuoyuna ilan eder, herkesi bu karanlık çevrelere karşı aydınlık bir Türkiye için meşale yakmaya çağırırız.

ITUC ETUC