Image Map

DİSK-AR’dan yeni kitap: Emeğe Karşı Sermaye Darbesi: 12 Eylül İşçi Haklarını Nasıl Yok Etti?

DİSK-AR tarafından hazırlanan ve 12 Eylül 2020 günü Kadıköy’de gerçekleştirilen basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaşılan araştırma, genişletilerek Emeğe Karşı Sermaye Darbesi: 12 Eylül İşçi Haklarını Nasıl Yok Etti? adıyla e-kitap olarak yayımlandı.

12 Eylül darbesinin 40 yıldır devam eden ekonomik, toplumsal ve sendikal alandaki yıkıcı etkilerinin incelendiği kitapta, 12 Eylül darbesinin toplumsal ve ekonomik etkilerinin yanı sıra DİSK’e yönelik yapılan sistemli saldırılar ve DİSK ana davasıyla ilgili bir bölüm de yer alıyor.

Emeğe Karşı Sermaye Darbesi: 12 Eylül İşçi Haklarını Nasıl Yok Etti? kitabının editörlüğü Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Aziz Çelik tarafından yapıldı. Deniz Beyazbulut ve Zeynep Kandaz (DİSK-AR) kitabın araştırmacıları olarak çalışmada yer aldı. Kitabın tasarımı Can Kaya tarafından gerçekleştirildi.

PDF formatında e-kitap olarak yayımlanan Emeğe Karşı Sermaye Darbesi: 12 Eylül İşçi Haklarını Nasıl Yok Etti? adlı kitabımızın kağıt baskısı önümüzdeki günlerde tamamlanacak ve dağıtımına başlanacak.

E-kitaba ulaşmak için buraya tıklayınız.

ITUC ETUC