Image Map

DİSK, ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi onaylansın talebiyle bir dizi temasta bulundu

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu başkanlığındaki DİSK heyeti ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin onaylanması talebiyle 15-16 Kasım tarihlerinde Ankara’da bir dizi temasta bulundu.

DİSK heyeti ilk olarak, 15 Kasım günü DİSK Genel İş sendikamızın genel merkezinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın açıklamasına DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve ILO Ankara Ofisi Kıdemli Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı da katıldı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, basın açıklaması sonrası Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve ILO Ankara Ofisi Kıdemli Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı’ya DİSK’in Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni verdi.

Basın açıklamasının tam metnine ve basın toplantısı haberine ulaşmak için tıklayınız. 

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu başkanlığındaki DİSK heyeti, “ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi”nin onaylanması için gerçekleştireceği ziyaretlere Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanlığı ile başladı. DİSK’in Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni bakan Bilgin’le paylaşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin onaylanması talebini iletti.

Görüşmelerine TBMM’de grubu bulunan partilerle devam eden heyet, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile görüştü. Heyet, programın ilk günün son ziyaretini ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla gerçekleştirdi. Temasların ikinci günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le görüştü. Mecliste grubu bulunan pğartilerin Grup Başkanvekilleri ve Genel Başkanlarıyla görüşen DİSK heyeti DİSK’in Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni paylaşarak ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin onaylanması talebini iletti.

İki günlük programın son durağı ILO Türkiye Ofisi oldu. Burada ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ve ILO Türkiye ekibiyle bir araya gelen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu başkanlığındaki DİSK heyeti, çalışmalarını, bakanlık ve siyasi parti ziyaretleri izlenimlerini paylaştı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan’la DİSK’in Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi’ni paylaştı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin imzalanması için DİSK’in çalışmalarına devam edeceğini vurguladı.

Birgün

İz Gazete

ITUC ETUC