Image Map

“Vergide adalet” ziyaretlerimiz devam ediyor

DİSK Yönetim Kurulumuzun “vergide adalet”in sağlanmasına dair görüş ve önerilerimizi aktarmak üzere TBMM’de grubu bulunan partilerle görüşmeleri devam ediyor.

25 Ağustos’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmenin ardından 28 Ağustos’ta Yeşil Sol Parti ve İyi Parti’ye ziyaretler gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Remzi Çalışkan 28 Ağustos Pazartesi günü ilk olarak Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın’ı ziyaret ederek “Vergide Adalet” sağlanması için DİSK’in görüş ve önerilerini anlattı, konuya dair çözüm önerilerimizi içeren dosyamızı paylaştı.

İşçilerin, emekçilerin, emeklilerin üzerindeki vergi yükünün azaltılması için önerilerimizin yer aldığı dosyamızı paylaşmak üzere günün ikinci ziyaretin adresi İyi Parti Genel Merkezi idi. Genel Başkanımız Arzu Çerkezoğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Remzi Çalışkan TBMM’nin açılması ile beraber bu konuda atılabilecek adımlar hakkında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüş alışverişinde bulundu.

Siyasi partilerle ve Maliye Bakanlığı ile “Vergide Adalet” gündemli görüşmeler önümüzdeki günlerde devam edecek.

“DİSK’in ‘Vergide Adalet’ ziyaretleri başladı” haberi için tıklayınız… 

“Vergide adalet” ziyaretleri sürüyor haberi için tıklayınız 

ITUC ETUC