Image Map

Göz göre göre gelen felakete tepkiler dinmiyor

Erzincan İliç’te Anagold Madenciliğe ait Çöpler Köyü’ndeki maden sahasında meydana gelen felaketin ardından DİSK heyeti İliç’e giderken çeşitli illerde göz göre göre gelen bu katliama karşı basın açıklamaları gerçekleştirildi 

İSTANBUL

İliç’teki katliama karşı 15 Şubat Perşembe akşamı, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB İstanbul bileşenleri tarafından Kadıköy’de kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasında DİSK Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Özkan Atar “Katillerin yakasını bırakmayacağız” dedi. 

;

İZMİR

İzmir’de DİSK Ege Bölge Temsilciliği tarafından Kültürpark kapısında bir basın açıklaması gerçekleştirildi. 15 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı “Bilimi ve aklı yok sayanlar bilsinler ki bu ülke, bu halk ve işçi sınıfı sahipsiz değildir” dedi.

MERSİN

Mersin Emek Demokrasi Platformu ve Çevre Platformu olarak DİSK Genel İş binası önünde bir basın açıklaması yapıldı. DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Kemal Göksoy burada yaptığı açıklamada, emek ve meslek örgütlerinin doğa talanına karşı insan yaşamını esas aldıklarını söyledi.

ANTALYA

DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, Antalya Emek ve Demokrasi Güçlerinin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada “Emeğe, doğaya, akla, bilime zerrece önem vermeyen, sermayenin çıkarları ve buradan elde edecekleri rantlar dışında gözü hiçbir şey görmeyen bir zihniyetin ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurabileceği bir kez daha görülmüştür” dedi.

ITUC ETUC